'Anjelky' vyhrali drámu na palubovke Arrasu 70:67

07.11.2012 Celý región

Arras 7. novembra (TASR) - Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice uspeli v 4. kole skupinových bojov Európskej ligy, keď v stredu v rámci B-skupiny vyhrali na palubovke francúzskeho tímu Arras Pays d'Artois 70:67 (42:43)

Zverenky trénera Maroša Kováčika vo Francúzsku vyhrávali počas väčšiny trvania prvého polčasu, no od tretej štvrtiny museli mazať 10-bodové manko. Obrat sa im podaril minútu pred koncom, keď Sverisdóttirová trojkou upravila na 66:65 pre Košice. Dramatický záver "o jednom koši" napokon tiež vyznel pre hosťujúce baketbalistky, ktoré si tak zaknihovali do tabuľky dôležité dva body.

V úvode diktovali tempo hosťujúce hráčky a do konca štvrtej minúty boli aj bodovo vpred. Bulharka Bachvarovová poslala trojkou v 7. minúte do 4-bodového vedenia už ale domáce (20:18). Potom Košičanky 8-bodovou šnúrou otočili vývoj, ale na prvú pauzu šli zas len v dvojbodovom vedení. Náskok si hostky udržali až do poslednej minúty druhej štvrtiny, no potom neubránili Evansovú, ktorá premenila trojku, následne i dvojkový pokus a do šatní smeroval v minimálnej výhode už Arras (43:42). V tretej časti šli tímy bok po boku až do 26. minúty, kedy obrana Arras udržala "anjelky" tri minúty na 47 bodoch a francúzsky tím si budoval náskok. Ten bol najvyšší 10-bodový v úvode záverečného dejstva (60:50), no mohutný finiš východniariek napokon priniesol ovocie. Sverisdóttirová upravila minútu pred koncom trojkou na 66:65. Úspešne zvládnutú vypätú drámu až do konca potvrdila dvomi premenenými šestkami 17 minút pred koncom Bojovičová a domáce už vyrovnať nestačili.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Košíc: "Skôr musíme byť spokojní s výsledkom, ako s predvedenou hrou. Ušli sme hrobárovi z lopaty, čo nás veľmi teší, pretože sme hrali v hale paierovo najslabšieho súpera. Ten však podal proti nám vynikajúci výkon, 8 minút pred koncom viedol o 10 bodov a iba fantasticky zvládnutý záver z taktockého hľadiska nám priniesol veľmi cennú výhru. Nasadenie v obrane nebolo z našej strany dobré v úvode, 43 obdržaných bodov v prvom polčase je obrovské číslo. V tretej štvrtine sme stratili aj útočný rytmus, pôsobili sme ustráchaným dojmom a takmer sme pykali. Hala žila a nik nerátal s tým pár minút pred koncom, že to dokážeme otočiť. Pri manku 10 bodov sme začali hrať zónový pressing, ktorý narobil súperovi značné problémy a získavali sme lopty. V závere sme premieňali trestné hody s istotou, čo bolo tiež kľúčové."